KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16406165
nr 1640 6165
Karl Granquist
(1921-1994), Finland
Oljemålning, "Glänta I". Signerad, daterad 1960. Olja på duk, 34x27 cm, yttermått inklusive ram: 37x30 cm
Karl Granquist, född 1921 i Finland, död 1994, målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 2 september 2024
kl 20:52:51
2/9 13:36:30
1.000 kr
2/9 19:02:35